Hizmetlerimiz

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları


Doğumdan itibaren çocuklarımızın sağlığını korumaya yönelik muayene, tetkik ve eğitimler  tecrübeli uzman hekim kadrosu tarafında yürütülmektedir. Hasta olan yavrularımızın hastalığın tanısı ve tedavisine yönelik muayene hizmetleri verilmektedir. Koruyucu hekimliğin en önemli bileşeni olan aşıların takibi ve gerektiğinde uygulanması uzman ellerce yapılmaktadır. Çocuk sağlığı ve hastalıklarını ilgilendiren diğer birçok işlem de uygulanmaktadır.


Çocuk Cerrahisi


Merkezimizde, çocuk cerrahi uzmanımız tarafından cerrahi hastalıklara yönelik tetkik ve tedaviler yapılmaktadır.  Yenidoğan döneminden itibaren lokal anesteziyle (uyutulmadan) ağrısız ve sorunsuz sünnet yapılmaktadır. Abse açma, dil bağı kesme, anal darlık tedavisi, küpe takma ve diğer küçük cerrahi müdahaleler uygulanmaktadır. Eskişehir’de en çok sünnet yapılan merkez olma özeliğini korumaktayız.


Diş Hekimliği


Diş kliniğimizde yetişkin ve çocuk hastalarımıza hizmet verilmektedir.
Diş ve diş eti hastalıkları tedavileri, diş taşı temizliği ve beyazlatma, dolgu ve kanal tedavileri,
diş çekimi, hareketli ve sabit diş protezleri, implant, porselen ve zirkon diş kaplamaları,
tam ve yarım damak parsiyel hareketli protezler, hassas bağlantılı (çıt çıtlı) protezler, çocuklar için flor uygulamaları, yer tutucular, fissür örtme işlemleri, koruyucu diş hekimliği uygulamaları yapmaktayız.

Beslenme ve Diyetetik


Sağlıklı beslenme programları, çocuk-yetişkin sağlıklı kilo kaybı, çocuk-yetişkin sağlıklı kilo kazanımı, kilo koruma ve kilo yönetimi, bebek beslenmesi, çocukluk-ergenlik dönemi beslenme, gebelik öncesi beslenme, gebelik dönemi beslenme, emziklilik dönemi beslenme, hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi, kurumsal diyet danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz.


Laboratuvar Hizmetleri


Merkezimizde acil kan, idrar ve gaita tetkikleri yapılmaktadır. (Daha ayrıntılı tetkikler ise anlaşmalı olduğumuz kurumlarda yapılmaktadır.)


Tıbbi Görüntüleme


Radyolojik düz röntgen grafileri merkezimizde çekilmektedir. (Ultrason (USG), bilgisayarlı tomografi (BT) ve manyetik rözenans (MR) gibi uygulamalar anlaşmalı olduğumuz dış merkezlerde yapılmaktadır.)


Gözlem – Monitörizasyon


Gözlem odalarımızda monitörizasyon (tansiyon, nabız ve oksijen saturasyon ölçümü), EKG, solunum fonksiyon testi, enjeksiyon, serum takma, buhar ve oksijen tedavisi, yara pansumanı ve kulak delme gibi uygulamalar yapılmaktadır.


Fototerapi


Kuvöz içerisinde göz bantı takılarak klasik fototerapi uygulanmaktadır. Ayrıca, teknolojinin son ürünü, göz bantı gerektirmeyen, çocuğu huzursuz etmeyen battaniyeli (bilibed) fototerapi uygulanmaktadır. Battaniyeli fototerapi hizmeti, istenildiği takdirde evde de sağlanmaktadır.


Bilgi Köşesi

Designed by Arda. 2018. Copyright by BoldThemes 2018. All rights reserved.